flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Добровільне виконання рішення суду

17 грудня 2020, 11:37

Виконання судового рішення як завершальна стадія судового провадження є невід’ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. 

Якщо судові рішення системно не виконують, це призводить до зниження довіри людей до судової влади, посилює переконання про те, що вирішити проблеми, використовуючи правові інструменти, майже неможливо.

ЩО З ЦИМ МОЖНА ВДІЯТИ?

Перший варіант – добровільне виконання судового рішення особою, яка програла суд. Якщо особа добровільно не виконує рішення є другий варіант – його примусове виконання.

ЯКІ ПЕРЕВАГИ МАЄ ОСОБА ВІД ДОБРОВІЛЬНОГО ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ?

Можете уникнути стягнення виконавчого збору

  • щодо рішень майнового характеру – 10% від суми, що підлягає стягненню 
  • щодо рішень немайнового характеру – 2 мінімальних розміри зарплати з боржника – фізичні особи або 4 мінімальних розміри зарплати з боржника – юридичні особи

ЯК ВИКОНАТИ РІШЕННЯ СУДУ ДОБРОВІЛЬНО?

За загальним правилом, рішення суду виконують після набрання ним законної сили. Особа може виконати рішення суду добровільно:

  • з моменту набрання рішенням суду законної сили;
  • до моменту надходження виконавчого листа до державного або приватного виконавця та відкриття виконавчого провадження.

Про виконання рішення суду в частині стягнення коштів на користь держави боржником повинно бути забезпечено пред’явлення  оригіналу квитанції або платіжного документу про сплату грошових коштів у розмірі визначеного рішенням суду, до канцелярії відповідного суду.